Czy rodzice mogą pomóc?

Czy rodzice mogą pomóc?

Realizowany przez nas program badawczo-edukacyjny ZDROWA KLASA zawitał już do 172 szkół w całej Polsce. W ramach naszych działań spotkaliśmy się z 18969 uczniami z 1260 klas. Celem naszego programu jest nie tylko zdiagnozowanie sytuacji żywieniowej dzieci, ale także dotarcie do rodziców oraz aktywna pomoc we wdrażaniu właściwych zachowań prozdrowotnych w domach.

RAPORT #2: STAN ZMĘCZENIA U DZIECI

RAPORT #2: STAN ZMĘCZENIA U DZIECI

Stan ciągłego przemęczenia u dziecka może być uwarunkowany zarówno błędami w jego stylu życia jak również problemami zdrowotnymi. Zarówno w jednym jak drugim przypadku, nie należy tego tematu bagatelizować i warto się sytuacji dziecka przyjrzeć nieco bliżej.

Rośliny strączkowe w diecie dziecka

Rośliny strączkowe w diecie dziecka

Rośliny strączkowe, należące do rodziny motylkowatych, są bogatym źródłem białka, błonnika, witamin (B1, B2, B3) i składników mineralnych (cynk, żelazo, potas, magnez). W grupie roślin strączkowych znajdują się: fasola szparagowa, groch cukrowy, ciecierzyca, okra, wszystkie odmiany soczewicy i suszonych fasoli, a także orzechy ziemne. Wprowadzając je do diety dziecka, nie tylko urozmaicamy posiłki, ale także zapewniamy mu sporą dawkę niezbędnych makro- i mikroelementów.

Raport #1: Spożycie śniadań u dzieci w wieku szkolnym

Raport #1: Spożycie śniadań u dzieci w wieku szkolnym

Organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy na wszelkie błędy w sposobie żywienia. Problem może dotyczyć nie tylko jakości spożywanych posiłków, ale także ich ilości. Często sygnalizowanym błędem w sposobie żywienia dzieci jest brak spożywania przez nie pierwszych i drugich śniadań. W efekcie porannego deficytu energetyczno-odżywczego może dochodzić nie tylko do rozwoju wielu niekorzystnych zmian metabolicznych, ale także nasilenia różnych problemów natury psychologicznej oraz problemów z nauką.

Wpływ cukru na rozwój dziecka

Wpływ cukru na rozwój dziecka

Cukier jest obecnie wymieniany przez ekspertów za jeden z najbardziej negatywnych składników diety. Niestety w Polsce częste jest podawanie słodzonych produktów i słodzenie posiłków już niemowlakom.

Rola rodziców w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci

Rola rodziców w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu dzieci, są z nimi od pierwszych chwil życia, opiekują się i spędzają z nimi większość czasu. To od rodziców dzieci uczą się świata i podobnie nabywają nawyki żywieniowe. Rodzice odgrywają tutaj ogromną rolę, ponieważ dzieci uczą się przez naśladowanie. Dlatego też codzienne wybory i postawy rodziców wpływają na zachowania żywieniowe u dziecka. Szczególnie ważny w kształtowaniu nawyków jest etap dzieciństwa, kiedy przyzwyczajenia mają szansę zostać z dzieckiem na wiele lat. Wybory żywieniowe w dorosłym życiu uzależnione są od przyzwyczajeń wyniesionych z domu. Warto zatem przekazać swoim pociechom jak najlepsze wzorce. Stąd bardzo ważna rola ...

Wpływ rozpoczęcia nauki w szkole na sposób żywienia dzieci

Wpływ rozpoczęcia nauki w szkole na sposób żywienia dzieci

Rozpoczęcie nauki w szkole jest momentem, gdy dziecko staje się bardziej samodzielne, a rodzice częściowo tracą nad nim kontrolę. Jest to widoczne na wielu płaszczyznach, a jedną z najważniejszych jest kwestia zdrowego odżywiania. Troska rodziców o to, co dziecko będzie jadło poza domem stanowi powszechny problem, jednak jest naturalnie uzasadniona.