Raport #1: Spożycie śniadań u dzieci w wieku szkolnym

Raport #1: Spożycie śniadań u dzieci w wieku szkolnym

Organizm dziecka jest szczególnie wrażliwy na wszelkie błędy w sposobie żywienia. Problem może dotyczyć nie tylko jakości spożywanych posiłków, ale także ich ilości. Często sygnalizowanym błędem w sposobie żywienia dzieci jest brak spożywania przez nie pierwszych i drugich śniadań. W efekcie porannego deficytu energetyczno-odżywczego może dochodzić nie tylko do rozwoju wielu niekorzystnych zmian metabolicznych, ale także nasilenia różnych problemów natury psychologicznej oraz problemów z nauką.

Wpływ cukru na rozwój dziecka

Wpływ cukru na rozwój dziecka

Cukier jest obecnie wymieniany przez ekspertów za jeden z najbardziej negatywnych składników diety. Niestety w Polsce częste jest podawanie słodzonych produktów i słodzenie posiłków już niemowlakom.

Rola rodziców w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci

Rola rodziców w kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu dzieci, są z nimi od pierwszych chwil życia, opiekują się i spędzają z nimi większość czasu. To od rodziców dzieci uczą się świata i podobnie nabywają nawyki żywieniowe. Rodzice odgrywają tutaj ogromną rolę, ponieważ dzieci uczą się przez naśladowanie. Dlatego też codzienne wybory i postawy rodziców wpływają na zachowania żywieniowe u dziecka. Szczególnie ważny w kształtowaniu nawyków jest etap dzieciństwa, kiedy przyzwyczajenia mają szansę zostać z dzieckiem na wiele lat. Wybory żywieniowe w dorosłym życiu uzależnione są od przyzwyczajeń wyniesionych z domu. Warto zatem przekazać swoim pociechom jak najlepsze wzorce. Stąd bardzo ważna rola ...

Wpływ rozpoczęcia nauki w szkole na sposób żywienia dzieci

Wpływ rozpoczęcia nauki w szkole na sposób żywienia dzieci

Rozpoczęcie nauki w szkole jest momentem, gdy dziecko staje się bardziej samodzielne, a rodzice częściowo tracą nad nim kontrolę. Jest to widoczne na wielu płaszczyznach, a jedną z najważniejszych jest kwestia zdrowego odżywiania. Troska rodziców o to, co dziecko będzie jadło poza domem stanowi powszechny problem, jednak jest naturalnie uzasadniona.

Problem stresu u dzieci

Problem stresu u dzieci

Coraz więcej dzieci w wieku szkolnym odczuwa silne napięcia nerwowe, które w efekcie prowadzą do przewlekłego stresu predysponującego do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego a także wielu innych niebezpiecznych zaburzeń i schorzeń.

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Każdy rodzic, który pragnie, by jego dziecko było w przyszłości zdrowe powinien zwracać uwagę na sposób jego żywienia już od najmłodszych lat. Błędy żywieniowe, które w dzieciństwie wydają się przechodzić bez echa, są niestety bardzo podstępne i zdradliwe. Badania jednoznacznie wskazują, że niewłaściwy sposób żywienia dzieci robi szereg poważnych szkód już na wczesnym etapie rozwoju. Objawia się to nie tylko narastającą nadwagą ale także stopniowym budowaniem predyspozycji do rozwoju wielu poważnych chorób.

Zaczynamy projekt "Zdrowa Klasa"

Zaczynamy projekt "Zdrowa Klasa"

Witamy Was po dłuższej, niestety wymuszonej przerwie spowodowanej pandemią. W kwietniu mieliśmy wystartować z naszym projektem do szkół, ale niestety wszystko pokrzyżował nam wirus. Jak rozwinie się dalej sytuacja w naszym kraju, trudno jeszcze powiedzieć, ale nie składamy broni i bez względu na rozwój wydarzeń będziemy nasz projekt na pewno realizować od września. Cały czas czekamy jednak na konkretne wytyczne jakie napłyną po koniec sierpnia, aby móc się dostosować do aktualnej sytuacji.